Lymfsystemet - Egenvård & Yoga

Lymfsystemet - Egenvård & Yoga

Välkommen till en workshop med egenvårdsmassage och yinyoga för ett starkt immunförsvar.
Lördag 22 april kl 13.30-15.30, Ester-Adéle Yogastudio.

Lymfsystemet är en viktig del av kroppens cirkulationssystem och har betydelse för att din kropp ska klara sig från infektioner av olika slag. Ett trögt lymfsystem kan göra att du känner dig svullen i armar, ben och ansikte men kan också ge smärta i nacke och rygg, yrsel, huvudvärk, sömnsvårigheter samt domningar och stelhet i kroppen.

På denna workshop berättar jag mer om Lymfsystemet och vad du kan göra för att lymfan ska flöda på bra i din kropp. Du lär dig egenvårdsmassage och yogaövningar för ett ökat lymfflöde vilket stärker ditt immunförsvar och bidrar till en bättre hälsa.

Vi ses på Södermalms mysigaste yogastudio, Ester-Adéle, St Paulsgatan 22 i Stockholm, den 22 april kl. 13.30-15.30

Allt du behöver finns på plats men vill du ta med egen yogamatta t ex så får du självklart göra det. Möjlighet att vara med på länk via Zoom finns för den som vill.
Pris: 400 kr inkl moms.

Varmt välkommen med din anmälan till: fridaloyoga@gmail.com

Jag som håller i denna workshop heter Frida-Louise Vikman och verkar bl a som yogalärare och lymfmassör. Läs gärna mer om mig och min verksamhet på www.fridalo.com

2022-04-03 14:57